Przesyłki zagraniczne – paczka do Curacao


Przesyłki zagraniczne – paczka do Curacao
Przesyłki zagraniczne – paczka do Curacao

Przesyłki zagraniczne – paczka do Curacao

Curacao to terytorium zależne Holandii. Leży na Karaibach, a dokładnie w Małych Antylach. Większość mieszkańców zamieszkujących te tereny do czarnoskórzy. Obowiązującą religią jest chrześcijaństwo, z czego spora grupa wyznaje katolicyzm. Walutą w tym kraju jest gulden antylski. Mieszkańcy posługują się albo językiem holenderskim albo papiamento. Region ten od 1954 posiada własny rząd. Posiada specjalny status, choć jest zależne od Holandii. W 1962 odbył się tu szachowy turniej pretendentów do zdobycia tytułu mistrza świata. Jego zwycięzcą został Ormianin Tigran Petrosjan.

Można bez żadnych problemów nadać paczkę do Curacao. Wystarczy zgłosić się do nas, złożyć zamówienie telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie KurJerzy.pl, a na pewno przesyłki zagraniczne zostaną dostarczone. Kurier przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy pod wskazany adres. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszelkie niezbędne formalności. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Na pewno paczka do Curacao zostanie dostarczona na czas.


Kod pocztowy

Curacao nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?

Warto zapoznać się z listą umieszczoną na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp. Są to przedmioty, których nie zdecyduje się przewieźć w standardowej przesyłce kurier. Paczka nie może zawierać tych towarów ze względu na niebezpieczeństwo, jakie mogą spowodować w przypadku uszkodzenia. Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać wielu przepisów m.in. drogowych, lotniczych, celnych. Warto więc wiedzieć, jakie grupy produktów do tego grona są zaliczane. Dzięki temu, paczka przesyłką kurierską będzie mogła zostać pomyślne dostarczona do odbiorcy.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Curacao najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do tego regionu, należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Curacao.