Paczka do USA

Przesyłki zagraniczne do USA

Sprawdź naszą ofertę na przesyłki do USA
Koperta do USA
Koperta od:
102.64 zł brutto
Paczka do USA
Paczka 1kg już od:
139.54 zł brutto

Paczka do USA na KurJerzy.pl

Przesyłki do Stanów Zjednoczonych, ze względu na odległość i różne rozwiązania logistyczne czy odprawy celne, bywają z punktu widzenia nadawcy problemem. To jednak mit. Zamówienie paczki do USA możliwa jest online, w trybie door-to-door zawierając w cenie koszt odprawy celnej. Wbrew obawom, usługi kurierskie do Stanów Zjednoczonych nie wiążą się z wyjątkowo długim okresem dostarczenia. Dziś to często kwestia kilku dni roboczych, co sprawia, że przesyłki do USA są szybsze i łatwiejsze. Tak znaczące przyspieszenie to efekt zdecydowanie lepszych połączeń pomiędzy Europą a wybrzeżem Stanów Zjednoczonych.

Czas w jakim paczka do USA trafia z Polski ma szczególne znaczenie. To ważne ze względu na ścisłe związki między państwami. Przesyłki z Polski do Stanów Zjednoczonych - choć i w odwrotnym kierunku - są popularne ze względu na rozległą Polonię. Od Wybrzeża Zachodniego po Wschodnie, od Kalifornii przez Kansas po stan New York - Polacy w Stanach Zjednoczonych są wszędzie. W sumie szacuje się, że to ok. 9 mln osób. Największe skupisko - a więc potencjalne źródło przesyłek do USA - to oczywiście Chicago ze słynnym Polish Village. Najwięcej Polaków i Amerykanów, którzy przyznają związek z Polską mieszka w stanach: New York, Illinois, Michigan, Pennsylwania, New Jersey, Wisconsin i Kalifornia. To naturalne kierunki kurierów obsługujących zlecenia na trasie Polska-USA. Przeciętna przesyłka do USA to jednak nie tylko paczki o charakterze rodzinnym. Rośnie wymiana handlowa między krajami - przy wykorzystaniu np. kontaktów w Polsce. W efekcie przesyłki B2B stają się nie tylko coraz częstsze, ale również - stopniowo większe.

Jak wysłać paczkę do USA

Paczka do USA, wbrew temu co uważa wiele osób wysyłających przesyłki, nie musi ograniczać się tylko do usług pocztowych. Firmy kurierskie do Stanów Zjednoczonych dostarczają zarówno paczki prywatne - dla przyjaciół lub rodziny - jak i biznesowe. Dostawa przesyłek do USA odbywa się zarówno drogą morską jak i lotniczą. Firmy kurierskie specjalizujące się w przewozie paczek do USA coraz chętniej podejmują nawet duże, niestandardowe paczki o sporych gabarytach.
Wysyłka paczki do USA kurierem jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna. Po wejściu na serwis KurJerzy.pl należy wybrać typ paczki lub koperty - w przypadku palet należy wybrać bezpośredni kontakt - i oszacować wagę oraz wymiary przesyłki. Po zmianie kraju doręczenia z Polski na USA automat sam obliczy jaki jest koszt dostawy paczki do USA. Na cennik wpływa zarówno lokalizacja odbiorcy - np. dostawa na wyspy jest droższa - jak i rozmiary przesyłki.
Po kliknięciu w opcję "Dodaj przesyłkę", system poprosi o szczegółowe dane adresata i nadawcy paczki do USA. Można też zaznaczyć dodatkowe opcje - warto pamiętać o tym, że tracking przesyłki jest w pełni gratis. System KurJerzy.pl pomoże w realizacji formalności - np. szczegółow odprawy. Wskaże też, jakie firmy kurierskie - i w jakiej cenie - podejmą przesyłki do Stanów Zjednoczonych w określonym dniu wysłania.
Automatyzacja przesyłki do USA obejmuje np. szczegóły odprawy. Przez internet oznaczysz m.in. czy wysyłka pochodzi od osoby prywatnej czy firmy. Online zaznaczyć trzeba też cel wysyłki - prezent lub przedmioty o wartości poniżej 1000 euro lub produkty na sprzedaż i o wyższej cenie.

Ile kosztuje paczka do USA

Każda przesyłka do USA to koszt obliczony na podstawie jej wymiarów i ciężaru oraz okresu doręczenia; warto dokładnie przeanalizować ile kosztuje paczka do USA w zależności od firmy kurierskiej ze względu na duże rozbieżności w zakresie ich usług. Zakładając paczkę, która waży ok. 10 kg i ma wymiary 25x20x8 cm cena przesyłki UPS to ok. 480 zł z uwzględnieniem VAT. Wśród podmiotów zapewniających obsługę zamówień za ocean są też inne firmy przewozowe. Znacznie tańsza jest wysyłka koperty do Stanów Zjednoczonych. Cena takiej usługi kurierskiej świadczonej przez UPS to nieco ponad 100 zł wliczając VAT. Biorąc pod uwagę szybkość dostaw kurierskich do Stanów Zjednoczonych, w atrakcyjnej cenie paczki trafiają do odbiorców szybciej niż innymi źródłami.

Przesyłka do USA przez internet

Przesyłki do Stanów Zjednoczonych wymagają szczególnego zadbania o formalności. Zabronione jest m.in. wysyłanie papierosów czy alkoholu. Specjalne regulacje obejmują też np. produkty wyposażone w baterie litowe.

Koszty przesyłek można - na etapie ustalania wysokości cła - obniżyć oznaczając ją jako prywatną. Wszelkie sygnatury firmowe sprawiają, że paczki obłożone są cłem, to ważne np. dla osób korzystających z możliwości e-commerce i będąc w USA kupujących towar w polskich e-sklepach. Wysłanie paczki do Stanów Zjednoczonych poprzez zaprzyjaźnionego nadawcę usprawni procedurę dostawy.

Wybierając KurJerzy.pl masz pewność szybkości dostarczenia paczki do USA. Pod tym względem firmy kurierskie są zdecydowanie szybsze niż standardowe wysyłki realizowane np. poprzez serwisy pocztowe. Jeśli masz wątpliwości związane z tym co może zawierać paczka do USA lub inne kwestie formalne - skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, który pomoże w rozwiązaniu kwestii technicznych w zakresie dostawy do Stanów Zjednoczonych.

Artykuły na blogu powiązane z USA

Grafika

Szybsza dostawa do Klientów – szczególnie na linii Stany Zjednoczone-Europa – a także szerszy zasięg światowy i przyspieszona odprawa celna. Tak FedEx Express i TNT oceniają połączenie sił w zakresie doręczeń międzykontynentalnych. Nowe, globalne możliwości – jak postrzega je FedEx – dotyczyć mają przede wszystkim usług doręczeń dokumentów i przesyłek oraz towarów, które dotychczas były … czytaj więcej

Grafika

Paczka z USA

Paczka z USA Obrosły już legendą historie o Polonii, która mieszka w Stanach Zjednoczonych. Popularne jest oczywiście Chicago. Jest to jedna z największych mniejszości narodowych, jakie mieszka w USA. Nic więc dziwnego, że paczki z tego kontynentu przesyłane są bardzo często do Polski. W końcu krewni chcą je przesyłać swoim rodzinom w Polsce. Mogą to … czytaj więcej

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności.