Paczka do USA

Paczka do USA

Przesyłki do Stanów Zjednoczonych, ze względu na odległość i różne rozwiązania logistyczne czy odprawy celne, bywają z punktu widzenia nadawcy problemem. To jednak mit. Zamówienie paczki do USA możliwa jest online, w trybie door-to-door zawierając w cenie koszt odprawy celnej. Wbrew obawom, usługi kurierskie do Stanów Zjednoczonych nie wiążą się z wyjątkowo długim okresem dostarczenia. Dziś to często kwestia kilku dni roboczych, co sprawia, że przesyłki do USA są szybsze i łatwiejsze.
To ważne ze względu na ścisłe związki między państwami. Przesyłki z Polski do Stanów Zjednoczonych - choć i w odwrotnym kierunku - są popularne ze względu na rozległą Polonię. Od Wybrzeża Zachodniego po Wschodnie, od Kalifornii przez Kansas po stan New York - Polacy w Stanach Zjednoczonych są wszędzie. W sumie szacuje się, że to ok. 9 mln osób. Największe skupisko - a więc potencjalne źródło przesyłek do USA - to oczywiście Chicago ze słynnym Polish Village. Najwięcej Polaków i Amerykanów, którzy przyznają związek z Polską mieszka w stanach: New York, Illinois, Michigan, Pennsylwania, New Jersey, Wisconsin i Kalifornia.

Jak wysłać paczkę do USA

Paczka do USA, wbrew temu co uważa wiele osób wysyłających przesyłki, nie musi ograniczać się tylko do usług pocztowych. Firmy kurierskie do Stanów Zjednoczonych dostarczają zarówno paczki prywatne - dla przyjaciół lub rodziny - jak i biznesowe. Dostawa przesyłek do USA odbywa się zarówno drogą morską jak i lotniczą. Firmy kurierskie specjalizujące się w przewozie paczek do USA coraz chętniej podejmują nawet duże, niestandardowe paczki o sporych gabarytach.
Wysyłka paczki do USA kurierem jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna. Po wejściu na serwis KurJerzy.pl należy wybrać typ paczki lub koperty - w przypadku palet należy wybrać bezpośredni kontakt - i oszacować wagę oraz wymiary przesyłki. Po zmianie kraju doręczenia z Polski na USA automat sam obliczy jaki jest koszt dostawy paczki do USA. Na cennik wpływa zarówno lokalizacja odbiorcy - np. dostawa na Wyspy Dziewicze jest droższa - jak i rozmiary przesyłki.
Po kliknięciu w opcję "Dodaj przesyłkę", system poprosi o szczegółowe dane adresata i nadawcy paczki do USA. Można też zaznaczyć dodatkowe opcje - warto pamiętać o tym, że tracking przesyłki jest w pełni gratis. System KurJerzy.pl pomoże w realizacji formalności - np. szczegółow odprawy. Wskaże też, jakie firmy kurierskie - i w jakiej cenie - podejmą przesyłki do Stanów Zjednoczonych w określonym dniu wysłania.

Przesyłki do USA z KurJerzy.pl

Przesyłki do Stanów Zjednoczonych wymagają szczególnego zadbania o formalności. Zabronione jest m.in. wysyłanie papierosów czy alkoholu. Specjalne regulacje obejmują też np. produkty wyposażone w baterie litowe.
Koszty przesyłek można - na etapie ustalania wysokości cła - obniżyć oznaczając ją jako prywatną. Wszelkie sygnatury firmowe sprawiają, że paczki obłożone są cłem, to ważne np. dla osób korzystających z możliwości e-commerce i będąc w USA kupujących towar w polskich e-sklepach. Wysłanie paczki do Stanów Zjednoczonych poprzez zaprzyjaźnionego nadawcę usprawni procedurę dostawy.
Wybierając KurJerzy.pl masz pewność szybkości dostarczenia paczki do USA. Pod tym względem firmy kurierskie są zdecydowanie szybsze niż standardowe wysyłki realizowane np. poprzez serwisy pocztowe.

Artykuły na blogu powiązane z USA

Grafika
Grafika

Paczka z USA

Paczka z USA Obrosły już legendą historie o Polonii, która mieszka w Stanach Zjednoczonych. Popularne jest oczywiście Chicago. Jest to jedna z największych mniejszości narodowych, jakie... czytaj więcej

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności.