Paczka do Libii


Paczka do Libii
Paczka do Libii

Paczka do Libii

Libia to państwo znajdujące się w Afryce Północnej. Najliczniejszą grupą etniczną są Arabowie wyznający przede wszystkim islam, mniejszość stanowią chrześcijanie. Łącznie Libię zamieszkuje ponad 6 mln mieszkańców. Gospodarka oparta jest na przemyśle spożywczym, meblarskim, włókienniczym, metalowym i poligraficznym. Znaczną część kraju, bo ponad 90% zajmują pustynie i półpustynie.

Pomoc firmy kurierskiej jest nieoceniona, jeśli chcemy, aby paczka do Libii została dostarczona bez żadnych problemów. Należy na stronie KurJerzy.pl zgłosić chęć jej nadania telefonicznie lub wypełniając formularz zamówienia na stronie. Kurier przyjedzie pod wskazany adres, zabierze ją i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą zostać nadane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.


Kod pocztowy

Libia nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?

Ważne jest, aby przed nadaniem paczki zapoznać się z listą przedmiotów zabronionych w transporcie, utworzoną przez firmy kurierskie na podstawie obowiązujących przepisów. Każda z firm posiada taką listę w swoim regulaminie oraz na stronie internetowej. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Libii najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty
  • Odzież

Aby nadać paczkę do Libii należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – Paczka do Libii.