Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera przez internet

Jak wysłać paczkę kurierem tak, by zaoszczędzić czas i pieniądze? Zobacz, jak szybko i łatwo możesz zamówić kuriera przez internet - wystarczy kilka klików w serwisie KurJerzy.pl, by porównać ceny, nadać przesyłkę, opłacić dostawę i uruchomić śledzenie paczki.

Wysłanie przesyłki musi dziś uwzględniać kilka czynników. To cena - jak najniższa - ale również szybkość dostawy czy dodatkowe usługi. Porównywarki cen usług kurierskich wskazują, która oferta danego dnia jest najkorzystniejsza. Jak wysłać paczkę kurierem wykorzystując serwis KurJerzy.pl?

Zamawianie usług kurierskich jest proste i odbywa się w pełni przez internet. Na głównej stronie wybierz typ przesyłki: paczka, koperta lub ewentualnie - w zależności od logistycznych możliwości przewoźników - paleta. Następnie, w panelu obok, podaj wstępne parametry przesyłki. Na podstawie tych danych oraz ogólnych lokalizacji nadania i odbioru system KurJerzy.pl sprawdzi wstępnie, ile będzie kosztowała dostawa.

Formularz nadania paczki
Formularz nadania paczki

Szczegółowe informacje podaj w drugim etapie. Również tam możesz zamówić dodatkowe usługi kurierskie lub oznaczyć inne opcje zapewniane przez firmy obsługujące dostawy przesyłek.

Jak nadać paczkę - Szczegółowe dane wysyłki
Jak nadać paczkę - Szczegółowe dane wysyłki

Poniżej - nadal na tej samej podstronie - znajdziesz ceny firm kurierskich gotowych danego dnia podjąć zlecenie.

Jak nadać paczkę - wybór kuriera
Jak nadać paczkę - wybór kuriera

Po wyborze jednej z ofert potwierdź zamówienie usługi kurierskiej poprzez przycisk "Zapisz do wysłania". W ten sposób system przeniesie Cię do płatności. Jak widać, aby wysłać paczkę szybko, prosto i bez nadmiernych formalności - oszczędzając czas i pieniądze - nie trzeba wiele, prawda?

Jak zapakować paczkę?

Przede wszystkim - starannie! Kurierzy dbają o to, by Twoja przesyłka dotarła na czas, na miejsce i w pełni bezpiecznie - pomóż w tym. Wystarczy, by była ona zgodna z wymiarami deklarowanymi podczas złożenia zlecenia na usługi kurierskie. Powinna mieć regularny kształt. Produkt należy zapakować w odpowiedni karton lub przystosowaną do wysyłki kopertę; w przypadkach nietypowych wymiarów lub kształtów możliwe są inne rozwiązania, ale warto poczytać o nich na naszym blogu lub skonsultować np. z działem obsługi klientów KurJerzy.pl.

Jak zaadresować paczkę?

Im bardziej precyzyjnie wskażesz odbiorcę przesyłki, tym szybciej trafi ona w jego ręce. Przesyłka powinna zawierać zarówno dane nadawcy jak i właśnie odbiorcy. Jeśli wysyłasz paczkę lub kopertę do instytucji - ale do konkretnej osoby - uwzględnij ją zarówno na blankiecie zamówienia dla kuriera jak i samej przesyłce. Wypełnij wszystkie pola adresowe: imiona, nazwiska, adresy - wraz z ulicą, numerami budynku czy mieszkania - oraz wpisz lokalizację.

Pamiętaj o kodzie pocztowym - przy zleceniach na wysyłki zagraniczne i w Polsce jest kluczowy dla prawidłowego sortowania przesyłek. Podaj numer telefonu oraz email odbiorcy, aby ułatwić z nim kontakt kurierowi doręczającemu paczkę.

W jakich godzinach kurier odbierze paczkę?

Firmy kurierskie starają się odbierać przesyłki maksymalnie szybko - już od rana w przypadku zleceń nadanych wieczorem poprzedniego dnia. KurJerzy.pl działa tak, by maksymalnie usprawnić ten proces. Paczki odbierane np. w okolicach południa mogą dotrzeć do odbiorcy już następnego dnia. Jeśli masz inne oczekiwania wobec godziny odbioru przesyłki od kuriera możesz pozostawić prośbę przez formularz online lub w inny sposób wskazać określony termin.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności.