Przesyłki zagraniczne – paczka do Singapuru


Przesyłki zagraniczne – paczka do Singapuru
Przesyłki zagraniczne – paczka do Singapuru

Przesyłki zagraniczne – paczka do Singapuru

Singapur to miasto-państwo znajdujące się w południowo-wschodniej części Azji. Nazwa tego państwa pochodzi od sanskryckich słów, które można przetłumaczyć na język polski jako lew i miasto. Trzeba podkreślić, że jest to drugie pod względem gęstości zaludnienia państwo na świecie. Największa część grup etnicznych pochodzi z Chin. Obowiązującym językiem jest mandaryński i angielski. Jeśli chodzi o religię, to powszechny jest buddyzm.

Choć Singapur oddalony jest o tysiące kilometrów od Polski, nie ma problemu z tym, aby paczka do tego kraju została dostarczona. Obecnie na rynku kilka firm kurierskich realizuje takie zlecenia. Wystarczy że złożymy zamówienie telefonicznie lub wypełnimy formularz na stronie KurJerzy.pl. Wszystkie potrzebne operacje wykona kurier, który przyjedzie do naszego domu, zabierze paczkę i dostarczy ją do odbiorcy. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Nie będziemy musieli się o nic martwić. Kurier wszystkim się zajmie, a przesyłki zagraniczne zostaną zrealizowane we właściwy sposób.

Kod pocztowy
Kod pocztowy w Singapurze występuje w formie rozszerzonej i skróconej. Forma rozszerzona, którą należy podać na naszej stronie składa się z sześciu cyfr. Jest to 440001 Singapur. Natomiast forma skrócona to 44 Singapur.

Czego nie można wwozić?
Na stronach firm kurierskich można znaleźć listę towarów zakazanych w transporcie: Przedmioty zabronione. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp. Są to rzeczy, które nie mogą znaleźć się w paczce nadanej kurierem. Mogą one uszkodzić pozostałe przesyłki lub być zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, gdyby doszło do uszkodzenia paczki. Dlatego kurier nie zgodzi się na przetransportowanie takiej przesyłki. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów, a Singapur do nich należy. Wyróżnia się szczególnymi przepisami. Nie wolno wwozić tutaj na przykład sztucznych ogni, zapalniczek w kształcie pistoletów, czy gumy do żucia (istnieje również zakaz jej sprzedaży i kupowania).

Zapoznaj się również z artykułem: Przesyłki zagraniczne – dokumentacja eksportowa, aby prześledzić proces eksportu poza Unię Europejską

Co najczęściej jest wysyłane?
Do Singapuru najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę od Singapuru należy skorzystać z usług firmy UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Singapuru.