Przesyłki zagraniczne – paczka do Rumunii


Przesyłki zagraniczne - paczka do Rumunii
Przesyłki zagraniczne - paczka do Rumunii

Przesyłki zagraniczne – paczka do Rumunii

Częstym kierunkiem wycieczek wakacyjnych jest ostatnio Rumunia. Kraj zachwyca swoimi pięknymi terenami. Można tam zarówno wypocząć, jak i pozwiedzać, co wielu turystom przypada do gustu. Kraj ma dostęp do Morza Czarnego, co stanowi dodatkową atrakcję.

Największymi mniejszościami etnicznymi w tym kraju są Węgrzy i Romowie. Polacy stanowią zaledwie 0,02% całej populacji w tym kraju. Obowiązującym wyznaniem jest prawosławie.

Nadanie paczki do Rumunii nie stanowi żadnego problemu. Na rynku możemy wybrać spośród kilku firm kurierskich, które realizują takie zlecenia. Wystarczy, że złożymy zamówienie telefonicznie lub przez formularz na stronie KurJerzy.pl, a kurier przyjedzie pod wskazany adres po paczkę. Zabierze ją i dzięki temu paczka do Rumunii trafi w ciągu kilku dni do odbiorcy. Z usług tych mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Na pewno przesyłki zagraniczne zostaną zrealizowane dla każdego chętnego.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Rumunii składa się z sześciu cyfr. Przykładem jest 010011 Bukareszt, czyli kod stolicy.

Czego nie można wwozić?

Istnieje lista towarów zakazanych w transporcie, którą można znaleźć na stronach firm kurierskich. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny, więcej na: Przedmioty zabronione. Warto się z nią zapoznać, zanim zaczniemy szykować paczkę do wysyłki. Dzięki temu, unikniemy sytuacji, w której spakujemy rzeczy, których kurier nie może przewozić ze względu na to, że są niebezpieczne i niedozwolone w transporcie drogowym. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Rumunia od 2007 roku należy do Unii Europejskiej, dzięki temu unikniemy odprawy celnej towarów, przy wysyłce do tego kraju.

Co najczęściej jest wysyłane?
Do Rumunii z Polski przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Nadanie paczki do Rumunii jest możliwe dzięki firmom UPS i GLS

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Rumunii.