UPS przyspieszy tanie przesyłki – dostawa w dwa dni


Tanie przesyłki
Tanie przesyłki

UPS, jedna z wiodących marek na rynku kurierskim, kładzie duży nacisk na rozwój kolejnych połączeń do – i z – Polski. Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań we własnej sieci, UPS skróci czas dostawy w nowym kierunku.

Zmiany obejmują standardowe i tanie przesyłki do Rumunii. Nowy sposób ich organizacji sprawi, że doręczenie będzie szybsze o jeden dzień roboczy.
Nowości dotyczą najbardziej z ekonomicznych opcji wysyłkowych, jakie zapewnia oferta UPS. To opcja UPS Standard. Jest nią szybka wysyłka opracowana z myślą m.in. o branży e-commerce. Rumunia w tym przypadku jest raczej symbolem polityki UPS niż jednostkowym przypadkiem i kierunkiem. Firma kurierska wprowadza kolejne rozwiązania obliczone na przyspieszenie całego ruchu przesyłek w Europie. Zmniejszenie o jeden dzień roboczy czasu dostawy paczek akurat do Rumunii to jedynie wstęp do zmian w całym terminarzu regularnych dostaw na kontynencie.

UPS zauważa wzrost eksportu z Polski

Postrzeganie Polski jako jednego z hubów obsługujących tanie przesyłki wynika z trendów rynkowych. Piotr Sitarek, dyrektor generalny krajowego oddziału tej firmy kurierskiej podkreśla, że Polska ugruntowała swoją pozycję na rynku najbardziej dynamicznych gospodarek eksportowych w Europie. – W pierwszej połowie roku (2019 – red.) UPS odnotował 5 proc. wzrost eksportu z Polski. Świadczy to o rosnącym popycie na nasze usługi. Coraz więcej firm zwraca się do UPS, byśmy pomogli im w rozwoju na rynkach zagranicznych – mówi Sitarek.
Jak UPS chce realizować to w praktyce? Tanie przesyłki do Rumunii to początek procedur przyspieszających dostawy kurierskie na kontynencie. Sitarek przyznaje: – Chcąc wesprzeć firmy różnej wielkości, a zwłaszcza te mniejsze, w dotarciu na czas i za odpowiednią cenę przyspieszyliśmy tranzyt naszych najbardziej ekonomicznych usług nawet o 24 godziny.

To znacząca zmiana w ofercie UPS. Wpisuje się w oczekiwania przedsiębiorców. Dla nich – jak pokazują badania – kluczowe są dwa elementy. To tanie przesyłki o ustabilizowanej cenie i szybki czas dostawy.

Ambitne plany UPS – tanie przesyłki w dwa dni

Aktywność UPS powiązana jest z planami inwestycyjnymi marki – nie tylko w ujęciu polskim. Firma kurierska w planach budżetowych uwzględniła aż 2 mld dolarów. Przeznaczy je na rozwój swojej sieci dostaw w Europie. Plany inwestycyjne uwzględniają np. uruchomienie trzech hubów kluczowych. Zlokalizowane są w Londynie, Eindhoven i Paryżu. W budżecie znalazły się jednak również prace związane ze stworzeniem nowych obiektów logistycznych w Mysłowicach czy Strykowie. Efektem bardziej wydajnej sieci będzie przyspieszenie dostaw. UPS zakłada, że aż do 80 proc. mieszkańców kontynentu paczki dostarczone w ramach opcji Standard będą w zaledwie dwa dni robocze. W kontekście przesyłek w Europie skusi to głównie e-sklepy. Coraz więcej podmiotów planuje rozszerzać rynki zbytu na nowe kraje.

UPS w Polsce – ćwierć wieku historii

UPS działa w Polsce od 1992 r. Stopniowo budował swoją pozycję m.in. poprzez przejęcia mniejszych spółek zapewniających usługi kurierskie. Wspomniane inwestycje – hub przeładunkowy w Strykowie za 20 mln dolarów oraz nowe centrum w Mysłowicach – to tylko część z inwestycji w sieć w Polsce. Obecnie UPS oferuje m.in. szybkie ekonomiczne przesyłki lądowe w Polsce i 27 krajach Europy.