Przesyłki zagraniczne – paczka do Australii


Przesyłki zagraniczne – paczka do Australii
Przesyłki zagraniczne – paczka do Australii

Przesyłki zagraniczne – paczka do Australii

Australia jest najmniejszym kontynentem na świecie, znajduje się na południowy wschód od Azji. Największymi miastami są Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth i Adelajda oraz Newcastle i Canberra. Prawie 22 % ludności Australii urodziło się poza jej granicą. Włosi, Chorwaci, Serbowie, Grecy i Niemcy, a także Azjaci, Nowozelandczycy, Amerykanie i Afrykanie to tylko niektóre narodowości, które zamieszkują ten kontynent. Wśród nich są również osoby posiadające polskie korzenie. Dlatego jest możliwość wysyłania paczek z Polski w ten właśnie region. Zresztą zawieranych jest również wiele znajomości w związku z łatwymi możliwościami podróżowania. Od czasu do czasu każdy ma potrzebę przesłania paczki swojemu znajomemu, rodzinie lub firmie. Wygodnym sposobem jest skorzystanie z usług kuriera, który przyjedzie po przesyłki zagraniczne i dostarczy je pod wskazany adres. Cała procedura będzie dzięki temu dla nas mocno uproszczona.

Jeśli chcesz skorzystać z usług firm kurierskich i interesuje cię paczka do Australii, możesz skontaktować się z firmą UPS, która je świadczy. Cennik usług przedstawia poniższa tabela:

Format kodów pocztowych
Kod pocztowy do Australii składa się z czterech cyfr. Na przykład kod pocztowy do miasta Broadford to 3658.

Dokumenty wymagane podczas wysyłki paczki do Australii

W zależności od wartości przesyłki, wymagane są inne dokumenty. W przypadku paczek o wartości ponad 22 euro wymagana jest pełna odprawa celna. Potrzebne dokumenty to m.in. Karta Odprawy Celnej, faktury handlowe, upoważnienia dla agencji celnej. Jeśli paczkę nadaje firma, wtedy wymagane jest potwierdzenie numeru REGON, NIP, wpisu do KRS, numeru EORI. W zależności od rodzaju wysyłanego towaru także świadectwo pochodzenia lub inne dokumenty. Więcej informacji znajduje się na: https://www.kurjerzy.pl/blog/przesylki-kurierskie/przesylki-zagraniczne-dokumentacja-eksportowa/.

Czego nie można wwozić?

Australia posiada duże ograniczenia, jeśli chodzi o przesyłki. Jest to związane z ochroną równowagi biologicznej kontynentu. Nie można wwozić do kraju elementów pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. Nawet jeśli paczka, w której przesyłany jest towar jest drewniana, może zostać poddana kwarantannie i nie przejdzie odprawy celnej.

Co wysyłamy do Australii?

  • Dokumenty,
  • sprzęt elektroniczny,
  • odzież.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Australii.