Przesyłki zagraniczne – paczka do Andory


Przesyłki zagraniczne – paczka do Andory
Przesyłki zagraniczne – paczka do Andory

Przesyłki zagraniczne – paczka do Andory

Andora jest małym państwem w Europie, które nie posiada dostępu do morza. Jej najbliższymi sąsiadami są Hiszpania i Francja. Językiem urzędowym jest kataloński. Ciekawostką może być to, że największą grupą zamieszkująca te tereny są Hiszpanie, a nie Andorczycy. Hiszpanów jest tutaj 38,6%, a rodowitych mieszkańców 36,4%. Sporą grupę stanowią również Portugalczycy i Francuzi. Blisko 90% osób tu mieszkających jest wyznania chrześcijańskiego. Warto zaznaczyć, że Andora nie posiada ani transportu kolejowego ani własnego lotniska. Najlepiej są tu rozwinięte sieci dróg i prywatne linie autobusowe.

Mimo takich ograniczeń, transport paczki przez kuriera do Andory jest możliwy. Wystarczy złożyć zamówienie telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie KurJerzy.pl, a paczka do Andory na pewno zostanie dostarczona. Kurier przyjedzie pod wskazany adres, zabierze paczkę i dostarczy ją do odbiorcy. Z usługi tej mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. W związku z tym, bez żadnych problemów przesyłki zagraniczne mogą zostać zrealizowane do tego właśnie kraju. Wszystko możemy załatwić bez wychodzenia z domu.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Andory składa się z pięciu znaków. Pierwsze dwa znaki to litery, a kolejne trzy to cyfry. Przykłady:

  • AD500 Andorra La Vella
  • AD100 Canillo

Czego nie można wysyłać?
Warto zapoznać się z listą towarów zakazanych w transporcie, która znajduje się na stronach firm kurierskich. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Warto na tę listę zwrócić uwagę, gdy przygotowujemy paczkę. Można będzie uniknąć sytuacji, w której wyślemy, to co jest zabronione. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest wysyłane?
Z Polski do Andory najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę do Andory, należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Andory.