Paczki do rajów podatkowych coraz bardziej popularne


Paczki do rajów
Paczki do rajów

Cypr, ale też Bahamy, Barbados, Grenada czy Seszele oraz Malediwy – to tylko część z tzw. rajów podatkowych. Przesyłki kurierskie w te, często nietypowe regiony stają się tym bardziej popularne, jak rośnie zainteresowanie rejestracją tam działalności.

Raje podatkowe to coraz szersza lista, która według polskiego fiskusa jak i OECD obejmuje państwa prowadzące szkodliwą aktywność fiskalną. Zestawienie obejmuje miejsca prawdziwie egzotyczne – od Anguilli przez Grenadę czy Liberię po Wyspy Marshalla. Do rajów podatkowych zalicza się jednak również państwa europejskie. To np. Monako, Andora, Liechtenstein. Tak widzi się również Cypr – prawdziwe centrum rajskiej księgowości.
Paczki do rajów podatkowych – niezależnie od tego, jak są postrzegane – co już biznesowa codzienność. Usługi kurierskie na egzotyczne wyspy zdarzają się sporadycznie, ale już np. wysyłka paczki lub dokumentów do Monako, Andory czy na Cypr staje się standardem.
Najczęściej spotykane przesyłki to niewielkie zestawienia dokumentów, które kurierem docierają do dowolnej lokalizacji szybciej niż przez standardowe usługi pocztowe.

Jak wysłać paczkę na Cypr i do innych rajów podatkowych

Wysyłka na Cypr czy do innych krajów uznawanych jako tzw. raje podatkowe odbywa się, w przypadku serwisu KurJerzy.pl online od zlecenia po opłatę. Aby sprawdzić wstępnie cennik usług kurierskich wystarczy wykorzystać formularz dostępny na głównej stronie. Po wprowadzeniu wagi oraz wymiarów przesyłki – a także wyboru paczki lub koperty – system, na podstawie danych od przewoźników, obliczy koszt brutto Twojej przesyłki.

Ile kosztuje kurier do rajów podatkowych?

To uzależnione jest od ich lokalizacji. Np. wysyłka na Cypr koperty A4 z dokumentami to ok. 111 zł z VAT. Jednak jeśli usługi kurierskie odbywają się wyłącznie na kontynencie, cennik się zmniejsza. Koperta wysłana do Luksemburga kosztować będzie ok. 55 zł z VAT. Jeśli jednak raj podatkowy zmieni się na odległe Antigua i Barbuda, cennik sięgnie ok. 130 zł brutto.
Z kolei paczka kurierska do raju podatkowego może wahać się od ok. 100 po kilkaset zł. Niemniej, firmy kurierskie dostarczające przesyłki na Cypr, do Luksemburga, Andory, na Wyspy Bahama czy Barbados zapewniają podjęcie każdego rodzaju przesyłki dopuszczalnej prawem w tych lokalizacjach.

Przesyłki do rajów podatkowych z KurJerzy.pl

Usługi kurierskie do krajów uznawanych za raje podatkowe to specyficzne zamówienia ze względu na ich specyfikę oraz – często – sporą odległość. Najpopularniejszym kierunkiem pod tym względem jest Cypr. Zlecając dostawę kurierską należy zwrócić szczególną uwagę na dane adresowe; zarówno na Cyprze jak i w innych niewielkich i egzotycznych lokalizacjach problemem bywa prawidłowe nadanie adresu. Kluczowe bywa także podanie kodu ułatwiającego szybkie dostarczenie paczki. Te, ze względu na np. poufne dokumenty, muszą być traktowane szczególnie ostrożnie – warto więc zadbać np. o to, by przesyłki kurierskie trafiły bezpośrednio do rąk określonego odbiorcy. Takie oczekiwanie zawrzeć można w uwagach do firmy kurierskiej obsługującej zamówienie do jednego z krajów uznawanych za raje podatkowe.