Paczka do Paragwaju


Paczka do Paragwaju
Paczka do Paragwaju

Paczka do Paragwaju

Paragwaj (Republika Paragwaju) to śródlądowe państwo w Ameryce Południowej, w którym językami urzędowymi są hiszpański i guarani. Większość społeczeństwa to Metysi, czyli osoby posiadające indiańskich przodków i oni właśnie stanowią 95% ludności kraju. Paragwaj to słabo rozwinięte państwo, popularne jest tu głównie rolnictwo i chów bydła domowego. Jednak co raz więcej znaczenia przypisuje się także uprawie bawełny, trzciny cukrowej i soi.

Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, aby paczka do Paragwaju została doręczona na czas. Na stronie KurJerzy.pl należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Kurier przyjedzie pod wskazany adres po przesyłki zagraniczne, zabierze je i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Oferta skierowana jest do osób prywatnych i firm.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Paragwaju składa się z czterech cyfr. Przykładem jest 5810 Abai.

Czego nie można przesyłać?
W ramach obowiązujących przepisów firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów zabronionych, z którą można zapoznać się m.in. na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. W przypadku uszkodzenia stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Paragwaju najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Paragwaju.