Paczka z Anglii

Przesyłki zagraniczne z Anglii

Sprawdź naszą ofertę na przesyłki z Anglii
Koperta z Anglii
Koperta od:
95.49 zł brutto
Paczka z Anglii
Paczka 1kg już od:
100.70 zł brutto

Paczka z Anglii na KurJerzy.pl

Paczki z Anglii mogą być tanie, szybkie i pewne - zlecając zamówienie przez internet możesz zamówić usługi kurierskie bezpośrednio z Wysp do Polski lub innego kraju. Kilka kliknięć wystarczy, by - w pełni online - sprawdzić, jakie firmy zapewniają dowóz paczek z Anglii, które oferty są obecnie najbardziej atrakcyjne i jaki jest ostateczny koszt usługi na trasie Anglia-Polska.
Nie ma kraju, który - w kontekście przesyłek - budziłby podobne emocje w ostatnich latach jak Anglia. Ogromna fala emigracji do tego kraju, rosnąca społeczność Polska i jej silne związki z rodzinami nad Wisłą sprawiają, że paczki wysyłane z Anglii do Europy Środkowo-Wschodniej to codzienność.
Kurierzy z Anglii do Polski doręczają dziś wszystko. To zarówno małe przesyłki - np. koperty lub niewielkie paczki adresowane do bliskich - jak i duże gabaryty. Te ostatnie związane są m.in. z zauważalną falą powrotów do Polski z Anglii. Osoby, które przed laty zdecydowały się na wyjazd na Wyspy obecnie - często zabierając część wyposażenia - wracają do rodzinnego kraju. W efekcie przesyłki z Anglii to zarówno meble jak i sprzęt codziennego użytku. Rosnące możliwości firm kurierskich sprawiają, że przewóz towarów z Wyspy do Polski jest coraz łatwiejszy, a zarazem - wyraźnie tańszy.
Zasięg działania firm kurierskich zapewniających dostawy paczek z Anglii obejmuje cały kraj. Podstawowym źródłem zleceń dla kurierów jest oczywiście ponad 9-milionowy Londyn - w 2017 r. brytyjski urząd statystyczny szacował, że Polonia mieszkająca w tej metropolii to ok. 1,2 mln osób. Nieprzypadkowo więc Londyn określany jest jako druga stolica Polski.
Przesyłki z Anglii do Polski trafiają jednak również z innych największych ośrodków emigracyjnych - 2,5-milionowe Birmingham, Liverpool, Bristol, Sheffield, Manchester, Leeds czy Leicester.

Dlaczego warto wysłać paczki z Anglii kurierem?

Paczki z UK - jak od skrótu United Kingdom określa się Zjednoczone Królestwo, a w praktyce Anglię - można doręczać poprzez usługi poczty brytyjskiej, czyli Royal Mail. Wysyłka kurierska jest zdecydowanie korzystniejsza. W atrakcyjnej cenie paczki doręczane są szybko i bezpiecznie. Osoby zamawiające przesyłki kurierskie na trasie Anglia-Polska cenią sobie m.in. uproszczoną procedurę nadawczą, którą można zrealizować online, pełne śledzenie przesyłki i szybki czas doręczenia. Ten zwykle zamyka się w przedziale 4-5 dni. Warto zwrócić również uwagę m.in. na standard obsługi zapewniany przez firmy kurierskie w Anglii. Przesyłki objęte są ubezpieczeniem, a kurierzy zapewniają odbiór z dogodnego miejsca dla nadawcy - również w tak dużych metropoliach jak Londyn.

Paczki z Anglii a ograniczenia prawne

Zamawiając kuriera, który dostarczy przesyłki z Anglii do Polski należy zwrócić uwagę na asortyment, który podlega wykluczeniom. Paczki nie mogą zawierać m.in. niebezpiecznych i łatwopalnych substancji, zwierząt i roślin, a także określonej żywności, alkoholi, papierosów i wyrobów tytoniowych, a także lekarstw na receptę. Warto również zwrócić uwagę na szczegółowe regulacje, jakie wprowadzone będą wraz z opuszczeniem Unii Europejskiej. Jeśli masz wątpliwości, co może znaleźć się w paczce z Anglii, skontaktuj się z działem obsługi serwisu KurJerzy.pl.

Ceny przesyłek z Anglii do Polski

Ile kosztują paczki na trasie Anglia-Polska? Porównywarka cen i platforma KurJerzy.pl opiera się - tworząc kosztorys - na zawsze aktualnym cenniku firm kurierskich. W efekcie ceny przesyłek zawsze odpowiadają stanowi na dany dzień zamówienia.
Zlecając zamówienie na przesyłkę kurierską z Anglii do Polski ważne są jej gabaryty. Np. 10-kilogramowa paczka o typowych rozmiarach 25x20x8 cm to zwykle koszt poniżej 100 zł z VAT. Co ważne - nawet jeśli przyjąć jej zdecydowanie większe wymiary (np. 30 kg, 50x50x20 cm) cennik pozostaje na podobnym poziomie. Serwis KurJerzy.pl zapewnia również dostawę przesyłek listowych - kopert o zróżnicowanej szerokości i długości, a więc dostosowanych do różnego typu korespondencji.
Szybkiej realizacji zamówień sprzyja bezpośrednia współpraca KurJerzy.pl z brytyjskimi oddziałami firm kurierskich - np. DPD. Przyspiesza to np. kwestię podjęcia paczki z Anglii i skierowanie jej do Polski. Cennik usług kurierskich pomiędzy Anglią a Polską warto regularnie sprawdzać ze względu na różnice między poszczególnymi firmami. GLS, DPD i UPS - marki zapewniające dostawy kurierskie na tej trasie - w zależności od dnia i wymiarów paczki mogą zapewniać diametralnie inne ceny przewozu paczki.

Jak zamówić kuriera Anglia - Polska?

Do złożenia zamówienia i jego sfinalizowania wystarcza kilka klików. Odwiedzając Serwis KurJerzy.pl, na głównej stronie wpisz wymiary paczki do podjęcia w Anglii. Na tej podstawie automat oszacuje koszt wysyłki. Wystarczy kliknąć opcję “Dodaj przesyłkę”, by przejść w zamówieniu do drugiego etapu. On obejmuje wpisanie m.in. danych adresowych - nadawcy w Anglii i odbiorcy przesyłki w Polsce. Tu możesz również zlecić inne usługi dodatkowe. Nadawca ma również możliwość wskazania sposoby nadania: oczekiwanie na kuriera w określonej lokalizacji lub np. pozostawienie przesyłki w punkcie. Opłata za usługi kurierskie pobierana jest z salda klienta w serwisie KurJerzy.pl.

Artykuły na blogu powiązane z Anglia

Grafika

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przesyłki do Anglii wiążą się z większą liczbą ograniczeń prawnych. Dotyczy to chociażby przepisów celnych. Na jakie kwestie powinieneś zwrócić uwagę, nadając paczkę do Londynu, Manchesteru lub innego miasta z Anglii? Sprawdzamy! czytaj więcej

Grafika
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności.