Wysyłka dokumentów do Anglii – skuteczne sposoby!


Wysyłka dokumentów do Anglii
Wysyłka dokumentów do Anglii

Jeszcze do niedawna wysyłka dokumentów do Anglii była adresowana do kraju Unii Europejskiej, co wiązało się z banalnymi procedurami – a właściwie ich brakiem. Czy po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z europejskiej wspólnoty coś się zmieniło? W jaki sposób możesz efektywnie przesłać swoje dokumenty do Anglii? Podpowiadamy sprawne sposoby!

Wysyłka dokumentów do Anglii stała się popularna w dobie wielkiej emigracji Polaków na Wyspy Brytyjskie. Być może masz, więc w tych rejonach rodzinę, chcesz podjąć pracę lub studia. Okazuje się, że Anglia to jeden z najpopularniejszych kierunków zagranicznych, jakie obierają wysyłane z Polski przesyłki.

Dlaczego wysyłamy dokumenty do Anglii?

Czym najczęściej podyktowana jest wysyłka dokumentów do Anglii? Powodów może być wiele. Bardzo często Polacy wysyłają dokumenty do pracy w Anglii. Związane jest to z procedurami, które chcemy przejść jeszcze przed przyjęciem w szeregi kadry pracowniczej. Nie oznacza to jednak, że Polacy wysyłają wyłącznie dokumenty do pracy w Anglii. Przesyłki związane są również z innymi potrzebami.

Godnym uwagi jest fakt, że niektórzy wysyłają dokumenty do Anglii z powodu chęci studiowania na najlepszych uczelniach w Europie. Oxford czy Cambridge od czasu otwarcia granic w Unii Europejskiej stały się popularnym celem edukacji wyższej dla młodych Polaków. Wysyłka dokumentów do Anglii kurierem jest najprostszym sposobem na przejście etapu rekrutacji.

Paczki do Anglii przesyłane są również z czysto biznesowych powodów. Masowa emigracja, ale i zapotrzebowanie Anglików na polskie produkty sprawiło, że mocno rozwinęła się wymiana handlowa pomiędzy obydwoma krajami. Wysyłki idą zarówno od dużych firm, jak i małych przedsiębiorstw, które korzystają z usług kurierów.

Wysyłka dokumentów do Anglii – jak to zrobić?

Na wstępie zaznaczmy, że wysyłka dokumentów do Anglii od czasu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie została utrudniona. Dzięki temu możesz oczekiwać, że procedura wysyłkowa będzie tak samo prosta jak przed tak zwanym Brexitem. Nie musisz, więc obawiać się, że twoje dokumenty do pracy w Anglii znikną w gąszczu biurokracji.

Do efektywnej wysyłki wykorzystaj zlecenie nadania przesyłki przez Internet. To najszybsza i najwygodniejsza forma, pozwalająca na oszczędność czasu i pieniędzy. Ograniczasz też ryzyko ewentualnego błędu przy wypełnianiu dokumentów przewozowych.

My natomiast proponujemy Ci między innymi trzy sposoby nadania przesyłki przez Internet:

  1. Koperta GLS
  2. Standard UPS
  3. Koperta Expres Saver, czyli przyspieszonego trybu dostarczenia przesyłki

Sposób na wysyłkę dokumentów lub innych rzeczy do Anglii powinieneś dobrać w zależności od typu przesyłki. Cennik usług kurierskich zmienia się wraz z wielkością paczki czy wybranymi dodatkowymi opcjami. Jeżeli ci się spieszy, postaw np. na usługę Express Saver, dzięki czemu twoja przesyłka szybciej trafi do odbiorcy.

Co powinieneś wiedzieć o wysyłce dokumentów?

Są rzeczy, o których powinieneś pamiętać, kiedy zlecasz przesyłkę do Anglii. Przede wszystkim weź poprawkę na czas oczekiwania na dostarczenie twoich dokumentów lub innej paczki do adresata. Zwykle jest to około 3-4 dni od momentu odebrania przesyłki, ale czas może się przedłużyć. Dużo szybciej idą paczki do Londynu lub innych dużych miast, a czas oczekiwania jest dłuższy jeżeli chodzi o peryferia Anglii.

Przy wypełnianiu dokumentów zwróć uwagę na poprawny adres. Bardzo ważny jest kod pocztowy. Jeżeli źle go oznaczysz, to dostarczenie przesyłki może bardzo się opóźnić.

Dostawę przesyłki powinien ułatwić ci system monitoringu. Dzięki niemu będziesz zawsze wiedział gdzie znajdują się twoje dokumenty lub paczka. Na bieżąco będziesz miał wgląd do aktualnego statusu przesyłki, co ułatwi ci przede wszystkim oszacowanie momentu jej dostarczenia.

Jak widzisz – wysyłka dokumentów do Anglii z pewnością nie jest trudna. Przede wszystkim wystarczy zachować pewne wytyczne i wybrać najbardziej odpowiedniego kuriera.