Przesyłki zagraniczne – paczka na Maltę


Przesyłki zagraniczne – paczka na Maltę
Przesyłki zagraniczne – paczka na Maltę

Przesyłki zagraniczne – paczka na Maltę

Jednym z piękniejszych państw, oddalonych o zaledwie 80 km od Włoch jest Malta. Jest to bardzo częsty kierunek wycieczek wakacyjnych. Turystów przyciąga przede wszystkim malowniczy krajobraz tej wyspy oraz niepowtarzalny klimat, jaki tam panuje. Choć wyspa jest niewielka, może pochwalić się długą historią sięgającą ponad 7000 lat. Obecnie jest krajem rozwiniętym, pod względem jakości życia znajduje się wśród, takich państw jak Niemcy, czy Wielka Brytania.

Oczywiście, nie ma żadnego problemu z tym, aby wysłać paczkę do tego kraju. Kurier obsługuje zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które posiadają kontrahentów w tym państwie-mieście. Dlatego też, paczka na Maltę zostanie nadana bez większych problemów. Kurier przyjedzie po przesyłkę, dostarczy ją do odbiorcy, a my nie będziemy musieli nawet wychodzić z domu, aby dopełnić wszystkich formalności.


Kody pocztowe

Ciekawostką jest to, że kody pocztowe na Malcie zostały wprowadzone dopiero w 1991 roku. Są to kody alfanumeryczne. Do 2007 roku wyglądały następująco: Valletta VLT 05

Po 2007 roku kody pocztowe na Malcie uległy zmianie. Posiadają trzy różne litery w zależności od miasta, jakiego dotyczą oraz z czterech cyfr np. Valetta VLT 1117

Czego się nie wwozi?

Na Maltę nie można wwozić wszystkich towarów. Przede wszystkim tych, które znajdują się na liście towarów zakazanych w transporcie. Można się z nią zapoznać na stronach firm kurierskich. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Warto to uczynić, aby nie włożyć do paczki czegoś co jest zabronione. Wtedy taka paczka nie dotrze pod wskazany adres.

Co jest najczęściej przesyłane?
Na Maltę wysyła się najczęściej:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektryczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę na Maltę, należy skorzystać z usług UPS lub GLS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka na Maltę.