Przesyłki zagraniczne – paczka do Węgier


Przesyłki zagraniczne – paczka do Węgier
Przesyłki zagraniczne – paczka do Węgier

Przesyłki zagraniczne – paczka do Węgier

Każdy turysta dokładnie zna Balaton, który jest popularnym kąpieliskiem na Węgrzech. Wiele osób wybiera właśnie ten region jako cel swojej podróży wakacyjnej. W końcu można tutaj zarówno pozwiedzać, jak i poleżeć na plaży. Takie wakacje większość ludzi bardzo ceni. Zresztą Węgry posiadają kilka regionów, które warto odwiedzić. Są nimi:

  • Matra
  • Kraj Zadunajski
  • Sopron
  • Pecz

W kraju tym największą mniejszością narodową są Romowie. Duży odsetek stanowią również Niemcy. Większość osób deklaruje przynależność do Kościoła rzymsko-katolickiego.

Aby paczka do Węgier trafiła bez żadnych problemów, warto skorzystać z usług kurierskich. Może to zrobić każda osoba. Zarówno usługa skierowana jest do osób prywatnych, jak i do firm. Kurier przyjedzie pod wskazany adres, zabierze przesyłki zagraniczne i dostarczy je do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu będziemy mogli wszystko załatwić.


Kod pocztowy

Kod pocztowy na Węgry składa się z czterech cyfr. Przykładem jest 1011 Budapeszt.

Czego nie można przesyłać?
Na stronach firm kurierskich znajduje się lista przedmiotów zabronionych. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp. Więcej informacji znajduje się na stronie: Przedmioty zabronione. Te produkty nie mogą zostać umieszczone w paczce, która ma być przewożona przez kuriera. Jeśli taki przedmiot zostanie nadany, kurier ma prawo odmówić zabrania paczki. Uszkodzenie tych niebezpiecznych przedmiotów mogłoby spowodować szkody dla zdrowia i życia ludzi, czy uszkodzenie innych przesyłek. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Węgry należą do Unii Europejskiej od 2004 roku, nie trzeba więc przystępować do odprawy celnej wysyłając w tym kierunku paczki.

Co najczęściej jest wysyłane?

Na Węgry z Polski najczęściej wysyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Nadanie paczki do Węgier jest możliwe z pomocą firmy UPS lub GLS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Węgier.