Przesyłki zagraniczne – paczka do Słowenii


Przesyłki zagraniczne – paczka do Słowenii
Przesyłki zagraniczne – paczka do Słowenii

Przesyłki zagraniczne – paczka do Słowenii

Znajdująca się w Europie Środkowej Słowenia jest jednym z najzamożniejszych krajów w tej części świata. Obowiązującym językiem urzędowym jest oczywiście słoweński. Od 2007 roku na terenie kraju płaci się w euro. Państwo co roku odwiedzane jest przez wielu turystów. W 2013 roku było ich około 2,2 mln. Największą mniejszością etniczną są tutaj Serbowie. Przeważają wyznawcy religii rzymsko-katolickiej.

Każdy kto chce, aby paczka do Słowenii trafiła bez żadnych problemów, powinien skorzystać z usług kuriera. W tym celu wystarczy złożyć zamówienie telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie KurJerzy.pl. Kurier przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Podstawowym atutem takiej formy wysyłki jest brak konieczności wychodzenia z domu. Oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. W związku z tym, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Przesyłki zagraniczne realizowane są z najwyższą starannością.


Kod pocztowy

Kod do Słowenii składa się z czterech cyfr. Przykładem jest 1500 Lublana.

Czego nie można wwozić?

Istnieje lista towarów zakazanych w transporcie, z którą można zapoznać się na stronach firm kurierskich. Znajdujące się na niej produkty nie mogą zostać umieszczone w paczce przesyłane z pomocą kuriera. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny, więcej na: Przedmioty zabronione. Są to produkty niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi, a także dla środowiska i innych paczek. Gdyby doszło do uszkodzenia przesyłki, mogłoby dojść do poważnych w skutkach sytuacji, za które będziemy odpowiadać. Gdyby w naszej paczce któryś z tych produktów się znalazł, kurier może odmówić jej zabrania. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Słowenii najczęściej przewozi się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę do Słowenii, należy skorzystać z usług UPS lub GLS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Słowenii.