Przesyłki zagraniczne – paczka do Islandii


Przesyłki zagraniczne – paczka do Islandii
Przesyłki zagraniczne – paczka do Islandii

Przesyłki zagraniczne – paczka do Islandii

Islandia jest jednym z europejskich krajów znajdujących się na wyspie. Nie bez znaczenia jej nazwa oznacza „kraj lodu”, ponieważ w 11% powierzchnia Islandii pokryta jest lodowcami. Umiejscowiona w Europie Północnej, nieco oddalona od pozostałych państw. Należy do grupy krajów nordyckich (inaczej – kraje północne). Warto również dodać, że to najmłodszy obszar w Europie, pod względem geologicznym, jaki obecnie istnieje. Na jej terenie znajduje się kilka czynnych wulkanów, o jednym z nich Eyjafjallajökull, zrobiło się szczególnie głośno w 2010 roku, po tym jak wydobywający się z niego pył wulkaniczny wstrzymał ruch powietrzny w niemal całej Europie.

Na szczęście takie sytuacje zdarzają się rzadko i na co dzień nie są przeszkodą dla firm kurierskich, przy dostarczaniu paczki z Polski. Dlatego też, jeśli chcemy nadać paczkę do Islandii, mamy jak najbardziej taką możliwość. Wystarczy, że telefonicznie lub poprzez formularz na stronie KurJerzy.pl podamy potrzebne dane, a paczka do Islandii powędruje bez żadnych problemów. Kurier przyjedzie po pakunek do naszego domu. Nie trzeba będzie się nigdzie ruszać, aby ja wysłać. Dla wielu osób to bardzo komfortowa sytuacja. Z usług tych mogą skorzystać osoby indywidualne, jak i firmy.

Format kodów pocztowych
Kod pocztowy do Islandii składa się z trzech cyfr. Przykładem są:

  • 101 Reykiawik
  • 190 Vogar
  • 300 Akranes

Czego nie można wysyłać?
Nie wszystko co byśmy chcieli, można włożyć do paczki i wysłać. Warto zapoznać się z listą towarów zakazanych w transporcie, która znajduje się na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Pełną listę przedmiotów znajdziemy na stronach firm kurierskich. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów. Dzięki temu, dokładnie będziemy wiedzieli jakich przedmiotów nie można nadawać w paczce. Unikniemy wtedy sytuacji, w której w naszej przesyłce znalazłyby się rzeczy niedozwolone. Paczka nie mogłaby wtedy dotrzeć do odbiorcy.

Co najczęściej jest wysyłane?
Najczęściej z Polski do Islandii wysyła się:

  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Odzież
  • Komputery

Jeśli chcemy wysłać paczkę do Islandii, musimy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Islandii.