Przesyłki zagraniczne – paczka do Bhutanu


Przesyłki zagraniczne – paczka do Bhutanu
Przesyłki zagraniczne – paczka do Bhutanu

Przesyłki zagraniczne – paczka do Bhutanu

Bhutan to państwo znajdujące się w Azji Południowej. Mieszkańcy tego regionu nazywani są ludźmi grzmotu czyli Druk Pa. Dominującymi grupami są Ngalop i Sharchop. Najwięcej jest wyznawców buddyzmu. Liczną grupę stanowią również wyznawcy hinduizmy. Bhutan to górzysty kraj bez dostępu do morza. Znajduje się we wschodniej części Himalajów. Obowiązuje tu klimat zwrotnikowy wilgotny, monsunowy, a tropikalny na południu. Chłodne zimy i gorące lata występują w dolinach, a ostre zimowy i chłodne lata w Himalajach. Na terenie tego państwo obowiązuje 9 stref ochronnych ze względu na występowanie dwóch Parków Narodowych.

Nadanie paczki kurierem w ten region jest jak najbardziej możliwe. Usługi świadczone są w stosunku do osób prywatnych, jak i firm. Należy jedynie zgłosić chęć nadania przesyłki telefonicznie lub wypełniając formularz na tronie KurJerzy.pl, a kurier przyjedzie po paczkę i zabierze ją do wskazanego odbiorcy. Na pewno paczka do Bhutanu zostanie dostarczona bez najmniejszych problemów. Przesyłki zagraniczne mogą zostać nadane bez wychodzenia z domu, co dla wielu osób wiązało się będzie z bardzo dużą wygodę.

Kod pocztowy

Bhutan nie posiada własnego kodu pocztowego.

Czego nie należy przesyłać?

Na stronach firm kurierskich znajduje się lista towarów zakazanych w transporcie, z którą należy zapoznać się przed spakowaniem paczki wysyłanej kurierem: Przedmioty zabronione. Są tam produkty, które nie mogą zostać umieszczone w takiej przesyłce. Kurier odmówi nam jej nadania ze względu na niebezpieczeństwo związane z ich przewozem. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Bhutanu najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny

Paczkę należy nadać za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Bhutanu.