Przesyłki zagraniczne – paczka do Belize


Przesyłki zagraniczne – paczka do Belize
Przesyłki zagraniczne – paczka do Belize

Przesyłki zagraniczne – paczka do Belize

Do Belize można przesłać przesyłki zagraniczne dzięki usługom świadczonym przez kurierów. Wystarczy zgłosić taką chęć telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie KurJerzy.pl, a na pewno paczka do Belize zostanie dostarczona bez większych problemów. Przesyłki realizowane są na zamówienie zarówno osób prywatnych, jak i firm. Kurier w każdym przypadku przyjeżdża pod wskazany adres po paczkę, zabierają ją i dostarcza do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności.

Belize to państwo w Ameryce Środkowej znajdujące się na Morzu Karaibskim. Podzielone jest na sześć dystryktów. Głównymi grupami etnicznymi w tym regionie są Murzyni, Mulaci i Metysi. Stanowią ¾ ludności zamieszkujących te tereny. Językiem urzędowym jest angielski. Wielu mieszkańców jednak posługuje się również językiem kreolskim. Blisko 50% społeczeństwa wyznaje katolicyzm. Duża grupę stanowią również protestanci. Mieszkańcy utrzymują się głównie z rolnictwa i leśnictwa. Eksportuje się stad trzcinę cukrową, rośliny cytrusowe oraz banany. Państwo to nie ma w ogóle sieci kolejowej, a system dróg jest bardzo słabo rozwinięty.

Kod pocztowy
Belize nie posiada własnego kodu pocztowego.

Czego nie należy wysyłać?
Na stronach firm kurierskich znajduje się lista przedmiotów zabronionych, których żaden kurier nie zdecyduje się przewieźć standardowym transportem. Tego typu towary w przypadku uszkodzenia mogłyby stanowić poważne zagrożenie głównie dla pozostałych przesyłek. Należy z tą listą zapoznać się przed spakowaniem paczki: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie muszą przestrzegać przepisów bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także przepisów celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest wysyłane?
Z Polski do Belize najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Realizacja nadania przesyłki jest możliwa dzięki UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Belize.