Przesyłki zagraniczne – paczka do Azerbejdżanu


Przesyłki zagraniczne – paczka do Azerbejdżanu
Przesyłki zagraniczne – paczka do Azerbejdżanu

Przesyłki zagraniczne – paczka do Azerbejdżanu

Azerbejdżan to państwo znajdujące się w Azji mające dostęp do Morza Kaspijskiego. Jest to najludniejsze państwo Zakaukaskie zamieszkiwane przez ponad 9,1 mln ludzi. W tym najwięcej jest tutaj Azerów, a licznymi mniejszościami narodowymi są m.in. Lezgini, Ormianie, Rosjanie, Tałyszowie oraz Awarowie. Obowiązującą religią jest islam, ale wyznawane są również inne m.in. prawosławie i protestantyzm. Kraj podzielony został na 59 regionów i 11 miast. Największym bogactwem naturalnym tego państwa jest ropa naftowa. Wydobywa się również m.in. miedź, złoto, srebro, kobalt, sól kamienną.

Do Azerbejdżanu bez żadnych problemów można przesłać paczkę przy pomocy kuriera. Wystarczy złożyć zamówienie telefonicznie lub wypełnić formularz na stronie KurJerzy.pl. Kurier przyjedzie pod wskazany adres, zabierze paczkę i dostarczy ją do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszelkie formalności. Usługa jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. W związku z tym, każdy może z niej skorzystać.

Kody pocztowe
Kod pocztowy do Azerbejdżanu składa się z sześciu znaków. Dwie pierwsze to litry, a cztery kolejne to cyfry. Przykładem jest AZ 1000 Baku.

Czego nie należy wysyłać?
Na stronach firm kurierskich znajduje się lista towarów zabronionych, które nie mogą znaleźć się w przesyłce kurierskiej: Przedmioty zabronione. Takie produkty stanowią zagrożenie dla ludzi, jak i dla środowiska. Szczególnie, jeśli doszłoby do ich uszkodzenia. Należy przestrzegać tych zasad. Jeśli kurier zauważy, że w przesyłce takie rzeczy znajdują się, odmówi jej przesłania.

Firmy kurierskie muszą przestrzegać przepisów bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także przepisów celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest wysyłane?
Z Polski do Azerbejdżanu najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby paczka do Azerbejdżanu została wysłana, należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Azerbejdżanu.