Przesyłki zagraniczne – paczka do Aruby


Przesyłki zagraniczne – paczka do Aruby
Przesyłki zagraniczne – paczka do Aruby

Przesyłki zagraniczne – paczka do Aruby

Aruba to państwo zależne od Holandii. Stanowi wyspę wulkaniczną archipelagu Małych Antyli. Zajmuje powierzchnię 176 km2. Większość osób zamieszkujących te tereny jest pochodzenia hiszpańskiego, holenderskiego i afrykańskiego. Obowiązującym językiem jest niderlandzki. Często można usłyszeć również język hiszpański. Najwięcej jej mieszkańców wyznaje katolicyzm. Cała wyspa znajduje się pod wpływem klimatu równikowego. Występują tu niewielkie ilości opadów. Na terenach tych panują bardzo niekorzystne warunki glebowe. W związku z tym, uprawia się tu głównie aloes, którego dodatkowo nie trzeba podlewać. Właśnie tę roślinę najczęściej eksportuje się z Aruby. Mieszkańcy utrzymują się również z turystyki. Zagranicznych przyciągają przede wszystkim piękne piaszczyste plaże i holenderska zabudowa.

Do Aruby przesyłki zagraniczne trafią bez większych problemów dzięki usługom kurierskim. Można zgłosić chęć przesłania paczki do kuriera telefonicznie, lub wypełniając formularz na stronie KurJerzy.pl. Pracownik firmy kurierskiej UPS przyjedzie po paczkę i dostarczy ją pod wskazany adres. Mogą z takiej opcji skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i właściciele firm. Bez wychodzenia z domu i większej fatygi może zorganizować transport, tak aby paczka do Aruby trafiła bez żadnych problemów.

Kod pocztowy
Aruba nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie należy przesyłać?
Na stronie firm kurierskich znajduje się lista przedmiotów zabronionych, z którą należy zapoznać się zanim spakujemy paczkę do wysyłki kurierskiej. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Przedmioty, które zostały na niej umieszczone w przypadku uszkodzenia stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, a także mogą być szkodliwe dla środowiska. Dodatkowo na podstawie własnych przepisów każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Aruby najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Realizacją przesyłek do Aruby zajmuje się firma UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Aruby.