Przesyłki zagraniczne – paczka do Arabii Saudyjskiej


Paczka do Arabii Saudyjskiej
Paczka do Arabii Saudyjskiej

Przesyłki zagraniczne – paczka do Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska to państwo znajdujące się na Półwyspie Arabskim. Jest jednym z państw, które założyły Ligę Państw Arabskich. Obowiązująca religią jest islam sunnicki. W tym regionie obowiązuje również szariat. Trzeba podkreślić, że wyznawanie innej religii, jak obowiązującej jest karane śmiercią. Oczywiście dominującą ludnością są do Arabowie. Mieszka tu około 30,8 mln ludzi. 10 mln to obcokrajowcy. Największe skupiska mieszkańców znajdują się w obrębie Zatoki Perskiej i Morza Czerwonego. Mieszka tu 81% ludzi. Społeczeństwo jest bardzo młode. Arabia Saudyjska ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć nowoczesnych dróg. Słabo rozwinięty jest natomiast wewnętrzny transport autobusowy. Natomiast transport lotniczy jest stosunkowo dobry.

Arabia Saudyjska jest krajem, do którego bez żadnych problemów można wysyłać przesyłki zagraniczne przy pomocy kuriera. Zgłaszając taką chęć, zamówienie realizowane jest na bardzo dogodnych warunkach. Przede wszystkim, kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Na pewno paczka do Arabii Saudyjskiej zostanie dostarczona do wskazanego odbiorcy bez większych problemów. Z usług tych mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.


Kod pocztowy

Antigua i Barbuda nie posiada kodu pocztowego

Czego nie można przesyłać?
Przesyłki do Arabii Saudyjskiej, jak do innych regionów są w pewnym stopniu ograniczone. Na stronach firm kurierskich znajduje się lista przedmiotów zabronionych w transporcie. Warto się z nią zapoznać zanim nadamy paczkę kurierem. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nie wszystkie rzeczy będą mogły zostać w niej umieszczone ze względu na niebezpieczeństwo, jakie może spowodować ich uszkodzenie. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest wysyłane?

Do Arabii Saudyjskiej z Polski najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Nadanie paczki możliwe jest dzięki firmie kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Arabii Saudyjskiej.