Paczka do Vanuatu


Paczka do Vanuatu
Paczka do Vanuatu

Paczka do Vanuatu

Vanuatu to państwo w Oceanii położone na 83 wyspach Nowych Hebrydów. 65 z nich jest zamieszkanych. Gospodarka kraju oparta jest głównie na usługach. Jest to jeden z rajów podatkowych. Tereny te zamieszkiwane są przez 190 tysięcy osób. Większość do rdzenni Melanezyjczycy.

Firmy kurierskie pomagają w dostarczaniu paczek w ten region. Należy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym podamy adres pod jaki ma zgłosić się kurier po przesyłki zagraniczne. Przyjedzie po nie, zabierze je i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Warto dodać, że paczka do Vanuatu może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Vanuatu nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?

Kurier może odmówić zabrania przesyłki, w której znajdują się takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny. W przypadku uszkodzeni stanowią zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i środowiska. Pełna lista tych towarów znajduje się m.in. u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl na stronie: Przedmioty zabronione. Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Vanuatu najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Vanuatu.