Paczka do Turkmenistanu


Paczka do Turkmenistanu
Paczka do Turkmenistanu

Paczka do Turkmenistanu

Turkmenistan to azjatyckie państwo, w którym mieszkają głównie Turkmeni. Panuje tu ekstremalnie kontynentalny klimat. 50% społeczeństwa zajmuje się rolnictwem.

Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Turkmenistanu została doręczona w wyznaczonym terminie. Należy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać adres, pod który kurier ma zgłosić się po przesyłki zagraniczne Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Oferta skierowana jest do osób prywatnych i firm.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Turkmenistanu składa się z sześciu cyfr. Przykładem jest 745 400 Mary.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich m.in. u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl na Przedmioty zabronione. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Turkmenistanu najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Turkmenistanu.