Paczka do Togo


Paczka do Togo
Paczka do Togo

Paczka do Togo

Togo (Republika Togijska) to afrykańskie państwo nad Zatoką Gwinejską, w którym większość terenów stanowią góry i tereny wyżynne. Średnie temperatury oscylują w granicach 23-32 stopni Celsjusza. Ponad połowa społeczeństwa wyznaje animizm czyli pogląd, który głosi, że postacie nieludzkie, czyli zwierzęta mają dusze. Togo należy do krajów słabo rozwiniętych, rozwija się tu głównie rolnictwo.

Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, aby przesyłki zagraniczne trafiły na czas w ten region. Klient chcący skorzystać z tej usługi powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy online lub telefonicznie. Wystarczy podać adres, pod który kurier ma zgłosić się po paczkę. Pracownik firmy UPS przyjedzie po nią i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Oferta skierowana jest do osób prywatnych, jak i firmy.

Aby paczka do Togo mogła zostać dostarczona w terminie należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.
Kod pocztowy
Togo nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?
Kurier ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, w której znajdują się towary umieszczone na liście przedmiotów zabronionych – Przedmioty zabronione. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny. Z pełną listą można zapoznać się na stronach firm kurierskich oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Togo najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Wyceń przesyłki zagraniczne – Paczka do Togo.