Paczka do Tanzanii


Paczka do Tanzanii
Paczka do Tanzanii

Paczka do Tanzanii

Tanzania (Zjednoczona Republika Tanzanii) to afrykańskie państwo powstałe z połączenia dwóch kolonii brytyjskich: Tanganiki i Zanzibaru. Jest to jeden z biedniejszych krajów na tym kontynencie. Podstawą gospodarki jest rolnictwo. Głównie uprawia się tu m.in. kawę, bawełnę, czy goździki. Na jej terenie wydobywane są diamenty, szafiry rubiny oraz węgiel kamienny i sól.

Firmy kurierskie pomagają w nadawaniu paczek w ten region. Na stronie KurJerzy.pl należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, aby kurier wiedział, gdzie ma zgłosić się po paczkę. Przyjedzie po nią pod wskazany adres, zabierze ją i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadawać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Tanzanii składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 12101 Dar es Salaam.

Czego nie można przesyłać?

W paczce nadawanej kurierem nie mogą znajdować się żadne substancje niebezpieczne. Są nimi np. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny. Wszystkie one oraz wiele innych znajdują się na liście przedmiotów zabronionych w transporcie. Można się z nią zapoznać na stronach firm kurierskich oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Tanzanii najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby paczka do Tanzanii została dostarczona terminowo należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – Paczka do Tanzanii.