Paczka do Tajwanu


Paczka do Tajwanu
Paczka do Tajwanu

Paczka do Tajwanu

Tajwan (dawniej Formoza) to wyżynna wyspa na Oceanie Spokojnym należąca do Republiki Chińskiej. Od lądu oddziela ją cieśnina Tajwańska. W północnych regionach panuje klimat podzwrotnikowy, a w centralnych i południowych zwrotnikowy. Zamieszkuje ją ponad 22 mln ludzi.

Z pomocą firm kurierskich paczka do Tajwanu może zostać doręczona w wyznaczonym terminie. Wystarczy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy lub zrobić to telefonicznie, a kurier przyjedzie po przesyłki zagraniczne pod wskazany adres, zabierze je i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

Kod pocztowy
Kod pocztowy na Tajwan składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 52345 Pitou Township.

Czego nie można przesyłać?
W przesyłce kurierskiej nie mogą znaleźć się np. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny. Są to przedmioty niebezpieczne, w przypadku uszkodzenia stanowiące zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska. Z pełną listą towarów możemy zapoznać się na stronach firm kurierskich oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl: Przedmioty zabronione. Firmy kurierskie działające zgodnie z obowiązującymi przepisami nie zgadzają się na ich transport.

Są one zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski na Tajwan najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Tajwanu.