Paczka do Tajlandii


Paczka do Tajlandii
Paczka do Tajlandii

Paczka do Tajlandii

Tajlandia (dawniej Syjam) to azjatyckie państwo nizinne znajdujące się na Półwyspie Indochińskim. Aż 93% społeczeństwa wyznaje buddyzm. Językiem urzędowym jest tajski. Ogólna liczba mieszkańców tego kraju wynosi ok 500 tys. Gospodarka oparta jest na rolnictwie, w którym uprawia się ryż, kukurydzę i trzcinę cukrową. Istotną rolę odgrywa także turystyka. Ciekawostką może być fakt, że po drogach w Tajlandii poruszamy się wykorzystując zasadę ruchu lewostronnego.

Firmy kurierskie pomagają w dostarczaniu paczek w ten region. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na KurJerzy.pl, a kurier przyjedzie po przesyłki zagraniczne, zabierze je i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Warto dodać, że paczka do Tajlandii może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Tajlandii składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 10100 Bangkok.

Czego nie można przesyłać?

Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl: Przedmioty zabronione. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Tajlandii najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – Paczka do Tajlandii.