Paczka do Tahiti


Paczka do Tahiti
Paczka do Tahiti

Paczka do Tahiti

Tahiti (inaczej Otaheiti) to wulkaniczna wyspa w południowej części Oceanu Spokojnego. Otaczają ją rafy koralowe. Największą spośród wysp Polinezji Francuskiej. Pierwszymi mieszkańcami byli właśnie Polinezyjczycy. Obecnie liczba mieszkańców wynosi ok. 170 tys. Gospodarka tego regionu oparta jest na rybołówstwie, poławia się także perły niewielki procent ludności zajmuje się rolnictwem.

Z pomocą firmy kurierskiej paczka do Tahiti zostanie doręczona w wyznaczonym terminie. Wystarczy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy online lub zrobić to telefonicznie, a kurier przyjedzie po przesyłkę, zabierze ją i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadawać osoby prywatne i firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Tahiti składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 98735 Papeete.

Czego nie można przesyłać?

Firmy kurierskie chcące działać zgodnie z przepisami utworzyły listę przedmiotów zabronionych w transporcie. Możemy się z nią zapoznać na stronach tych firm oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl: Przedmioty zabronione. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny. Są to przedmioty niebezpieczne, które w przypadku uszkodzenia mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski na Tahiti najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby paczka trafiła bezpiecznie w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Tahiti.