Paczka do St. Vincent i Grenadyny


Paczka do St. Vincent i Grenadyny
Paczka do St. Vincent i Grenadyny

Paczka do St. Vincent i Grenadyny

St. Vincent i Grenadyny to państwo wyspiarskie na Morzu Karaibskim wchodzące w skład Małych Antyli. W 1498 roku odkryte przez Krzysztofa Kolumba. Niemal przez cały czas kraj ten był kolonią Brytyjską. Dopiero w 1979 uzyskał niepodległość. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego. Panuje tu tropikalny, wilgotny klimat. Aż 90% społeczeństwa stanowią Murzyni.

Firmy kurierskie spieszą z pomocą w nadawaniu paczek w ten region. Wystarczy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy i podać adres, pod który kurier ma zgłosić się po przesyłki zagraniczne. Zabierze je i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Warto dodać, że paczka do St. Vincent i Grenadyny może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
St. Vincent i Grenadyny nie posiadają kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?

Przed nadaniem paczki na St. Vincent i Grenadyny należy zapoznać się z listą przedmiotów zabronionych w transporcie. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl: Przedmioty zabronione. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny. Została utworzona w ramach obowiązujących przepisów.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski na St. Vincent i Grenadyny najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby mieć pewność, że paczka dotrze w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do St. Vincent i Grenadyny.