Paczka do St. Barthelemy


Paczka do St. Barthelemy
Paczka do St. Barthelemy

Paczka do St. Barthelemy

St. Barthelemy (inaczej Saint-Barthélemy, Wspólnota Saint-Barthélemy) to terytorium zależne Francji znajdujące się w Małych Antylach. Zostało utworzone w 2007 roku. Historia tego miejsca sięga 1493, kiedy to Krzysztof Kolumb podczas swojej wyprawy natrafił na nie. Jest nizinną wyspą z tropikalnym klimatem ze średnią temperaturą 26 stopni Celsjusza.

Firmy kurierskiej pomagają w tym, aby paczka do St. Barthelemy została dostarczona w wyznaczonym terminie. Klient musi jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy na KurJerzy.pl, podać adres pod który kurier ma się zgłosić, a przyjedzie on po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadawać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do St. Barthelemy składa się z dziesięciu znaków: pięciu cyfr i pięciu liter. Przykładem jest 49182 CEDEX Saint-Barthelemy-d’ Anjou.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich m.in. u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny, więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do St. Barthelemy najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do St. Barthelemy należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do St. Barthelemy.