Paczka do Serbii


Paczka do Serbii
Paczka do Serbii

Paczka do Serbii

Serbia to państwo w południowej Europie, które powstało 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie Serbii i Czarnogóry. 2/3 jej terytorium znajduje się na Bałkanach. 82% społeczeństwa stanowią Serbowie.

Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Serbii została doręczona bez żadnych problemów. Należy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy na KurJerzy.pl, a kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i doręczony do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Serbii składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 11000 Belgrad.

Czego nie można przesyłać?

Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich m.in. u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny, więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Serbii najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do Serbii należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Serbii.