Paczka do San Marino


Paczka do San Marino
Paczka do San Marino

Paczka do San Marino

San Marino to państwo śródlądowe w Europie Południowej będące enklawą na terytorium Włoch. Jest to jeden z najmniejszych krajów na tym kontynencie. Podatki są niższe niż we Włoszech, a standard życia podobny. Panuje tu klimat śródziemnomorski z ciepłymi i łagodnymi zimami. Znajdująca się tutaj ziemia wulkaniczna idealnie nadaje się do uprawy winorośli. Mieszka tu około 29 tysięcy osób.

Z pomocą firm kurierskich możemy dostarczyć przesyłki zagraniczne bez większych problemów. Wystarczy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy na KurJerzy.pl, a na pewno paczka do San Marino zostanie doręczona terminowo. Kurier przyjedzie po przesyłkę pod wskazany adres, zabierze ją i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do San Marino składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 47890 Fiorentino.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich m.in. u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny, więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do San Marino najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do San Marino należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do San Marino.