Paczka do Polinezji Francuskiej


Paczka do Polinezji Francuskiej
Paczka do Polinezji Francuskiej

Paczka do Polinezji Francuskiej

Polinezja Francuska to wspólnota zamorska Francji obejmująca pięć archipelagów i 150 wysp znajdujących się na Oceanie Spokojnym. Językiem urzędowym jest francuski. 78% społeczeństwa stanowią Polinezyjczycy. Ludzie w tym regionie trudnią się głównie rolnictwem i rybołówstwem.

Pomoc kurierów jest niezbędna w nadaniu przesyłek do Polinezji Francuskiej. Na stronie KurJerzy.pl znajduje się formularz zamówienia, w którym należy podać swoje dane. Kurier przyjedzie pod wskazany adres, zabierze przesyłki zagraniczne i dostarczy je do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Warto dodać, że paczka do Polinezji Francuskiej może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Polinezji Francuskiej składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 98712 Arue.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Polinezji Francuskiej najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby mieć pewność, że przesyłki trafią do odbiorcy, warto skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Polinezji Francuskiej.