Paczka do Peru


Paczka do Peru
Paczka do Peru

Paczka do Peru

Peru to państwo w Ameryce Południowej położone nad Oceanem Spokojnym. Jego stolicą jest Lima. Na większości terenu panuje klimat równikowy. Ojczystym językiem dla 80% społeczeństwa jest hiszpański. Peru to kraj rozwijający się z dużymi długami za granicą. Podstawę gospodarki stanowi wydobycie i eksport m.in. rud miedzi, cynku, ołowiu, ropy naftowej i gazu ziemnego.

Z pomocą firm kurierskich możemy nadać przesyłki zagraniczne w ten region. Na stronie KurJerzy.pl należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym trzeba podać adres pod który ma zgłosić się kurier. Przyjedzie i zabierze paczki. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Warto dodać, że paczka do Peru może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Peru składa się z sześciu cyfr. Przykładem jest 150000 Lima.

Czego nie można przesyłać?

Firmy kurierskie w swoich pojazdach (nie przystosowanych do specjalnych warunków), nie mogą transportować niektórych produktów. Na ich stronach możemy zapoznać się z listą przedmiotów zabronionych w transporcie. Firmy kurierskie działające zgodnie z przepisami nie zgadzają się na ich przewożenie, ze względu na niebezpieczeństwo, jakie mogą spowodować w przypadku uszkodzenia. Na liście tej znajdziemy np. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Peru najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny

Aby dostarczyć paczkę do Peru należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Peru.