Paczka do Palau


Paczka do Palau
Paczka do Palau

Paczka do Palau

Palau lub Republika Palau to wyspiarskie państwo stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi. Znajduje się na Oceanie Spokojnym. Na większości wysp rosną palmy kokosowe stąd duży eksport oleju kokosowego oraz wysuszonego miąższu kokosa (kopry) popularne jest też rybołówstwo, szczególnie połów tuńczyka. Bardzo dobrze rozwija się tu turystyka, to popularne miejsce do uprawiania sportów wodnych.

Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Palau została doręczona na czas. Należy wypełnić formularz zamówienia na stronie KurJerzy.pl, aby kurier wiedział pod jaki adres ma zgłosić się po przesyłki zagraniczne. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Paczka zostanie doręczona do wskazanego odbiorcy. Usługa skierowana jest do osób prywatnych oraz właścicieli firm.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Palau składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 96939 Koror.

Czego nie można przesyłać?

W paczce nadawanej z pomocą kuriera nie mogą znaleźć się m.in. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp. Mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska w przypadku uszkodzenia. Firmy kurierskie w ramach obowiązujących przepisów posiadają listę, z którą możemy zapoznać się na stronach internetowych każdej z nich.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów. Czytaj więcej na: Przedmioty zabronione.


Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski na Palau najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę na Palau należy skorzystać z oferty firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Palau.