Paczka do Omanu


Paczka do Omanu
Paczka do Omanu

Paczka do Omanu

Oman (inaczej Sułtanat Omanu) to azjatyckie państwo na Półwyspie Arabskim znajdujące się nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Kraj zdominowany przez islam i to ten bardzo konserwatywny. 74% społeczeństwa stanowią Arabowie omańscy, pozostali to Hindusi, Pakistańczycy oraz Filipińczycy. Jak większość państw Półwyspu Arabskiego, także Oman utrzymuje się przede wszystkim z wydobycia i eksportu ropy naftowej, ważną rolę odgrywa przemysł.

Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, aby paczka do Omanu została doręczona na czas. Aby z takiej usługi skorzystać, należy wypełnić formularz zamówienia na stronie KurJerzy.pl. Kurier przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadawać osoby prywatne oraz firmy.

Kod pocztowy
Oman nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?

W paczce kurierskiej nie mogą znaleźć się przedmioty, które zostały umieszczone na liście produktów zabronionych w transporcie. Warto się z nią zapoznać przed spakowaniem przesyłki. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Powstała w oparciu o obowiązujące przepisy. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Omanu najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny

Aby paczka została dostarczona w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Omanu.