Paczka do Nikaragui


Paczka do Nikaragui
Paczka do Nikaragui

Paczka do Nikaragui

Nikaragua to państwo w Ameryce Środkowej, które posiada dostęp do Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego. Większość społeczeństwa stanowią Metysi. Liczną grupą są również biali i Murzyni. Językiem urzędowym jest hiszpański. Nikaragua jest raczej słabo rozwiniętym krajem, gdzie przeważa rolnictwo. Uprawia się głównie bawełnę i kawę, kukurydzę, ryż, rośliny strączkowe, warzywa, tytoń oraz banany. Na terenie kraju znajdują się złoża surowców mineralnych (szczególnie złota i rud miedzi). Mimo to przemysł przetwórczy jest słabo rozwinięty.

Firmy kurierskie służą pomocą w nadawaniu przesyłek także do Nikaragui. W formularzu zamówienia na KurJerzy.pl należy podać swoje dane, aby kurier wiedział, pod jaki adres ma zgłosić się po przesyłki zagraniczne. Dołoży wszelkich starań, aby paczka do Nikaragui została doręczona do właściwego odbiorcy. Bez wychodzenia z domu możemy załatwić wszelkie formalności. Oferta skierowana jest do osób prywatnych i firm.

Kod pocztowy

Kod pocztowy do Nikaragui składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 21000 Leon.

Czego nie można przesyłać?
Przed nadaniem paczki, należy zapoznać się z listą przedmiotów zabronionych w transporcie utworzonej przez firmy kurierskie działające w ramach obowiązujących przepisów. Możemy się z nią zapoznać m.in. na stronach firm. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Nikaragui najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Nikaragui należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Nikaragui.