Paczka do Nigerii


Paczka do Nigerii
Paczka do Nigerii

Paczka do Nigerii

Nigeria (Republika Federalna Nigerii) to afrykańskie państwo nad Zatoką Gwinejską. Jego nazwa powstała od przepływającej tam rzeki Niger. Jest najludniejszym krajem tego kontynentu. 1/5 mieszkańców to obywatele Nigerii. W całym kraju występuje 250 grup etnicznych, najliczniejszą jest lud Joruba. 50% społeczeństwa wyznaje chrześcijanizm. Gospodarka Nigerii opiera się na rolnictwie oraz przemyśle wydobywczym. Uprawia się tu głównie: maniok, sorgo, proso, kukurydzę, bataty i ryż, a także palmę olejową, kakaowiec, orzeszki ziemne i bawełnę.

Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Nigerii została doręczona na czas. Aby skorzystać z ich usług, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na KurJerzy.pl. Kurier przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadawać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Nigerii składa się z sześciu cyfr. Przykładem jest 910101 Suleja.

Czego nie należy przesyłać?

Istnieje lista przedmiotów zabronionych, której przestrzegają firmy kurierskie działające zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Należy się z nią zapoznać przed spakowaniem przesyłki. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Nigerii najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny

Aby przesłać paczkę do Nigerii należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Nigerii.