Paczka do Nepalu


Paczka do Nepalu

Paczka do Nepalu

Nepal (Federalna Demokratyczna Republika Nepalu) to azjatyckie państwo znajdujące się w środkowej części Himalajów, położone pomiędzy Chinami i Indiami. Większość, bo aż 80% społeczeństwa wyznaje hinduizm, a gospodarka oparta jest w przeważającej większości na rolnictwie. Od niedawna ważną rolę odgrywa także turystyka. Nepal jest popularnym miejscem wypraw wspinaczkowych. Warto wiedzieć, że obowiązuje tu podobnie, jak w Wielkiej Brytanii ruch lewostronny.

Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Nepalu została dostarczona terminowo. My jedynie musimy zgłosić chęć jej nadania na stronie KurJerzy.pl w specjalnie do tego celu przygotowanym formularzu zamówienia. Kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Nepalu składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 33108 Nepal.

Czego nie należy przesyłać?
Firmy kurierskie zobowiązały się do przestrzegania przepisów odnośnie transportów towarów. Utworzyły specjalną listę przedmiotów zabronionych, których nie zgadzają się przewozić. Znajdziemy ją m.in. na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Nepalu najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę do Nepalu należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Nepalu.