Paczka do Mauretanii


Paczka do Mauretanii
Paczka do Mauretanii

Paczka do Mauretanii

Mauretania (oficjalnie Islamska Republika Mauretańska) to państwo w północno-zachodniej Afryce z dostępem do Oceanu Atlantyckiego. Mieszka tam ponad 3 mln mieszkańców Znaczną część bo 40% społeczeństwa stanowią czarni Maurowie, 30% to biali Maurowie, a pozostałe 30% stanowią ludy murzyńskie mieszkające nad rzeką Senegal. Praktycznie całe społeczeństwo jest wyznania islamskiego. Mauretania jest bardzo słabo rozwinięta i uboga. Popularne jest tu głównie rolnictwo, rybołówstwo (sardynki, tuńczyk).

W nadaniu paczki do Mauretanii pomagają firmy kurierskie, które świadczą wysokiej jakości usługi. Z ich pomogą paczka do Mauretanii może zostać dostarczona szybko i sprawnie. Wystarczy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy, a kurier przyjedzie po przesyłki zagraniczne pod wskazany adres, zabierze je i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

Kod pocztowy
Mauretania nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie należy przesyłać?
Przed nadaniem paczki do wybranego regionu, należy sprawdzić listę przedmiotów zabronionych w transporcie. Została utworzona przez firmy kurierskie chcące działać zgodnie z przepisami. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Mauretanii najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty
  • Odzież

Aby nadać paczkę do Mauretanii należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Mauretanii.