Paczka do Mali


Paczka do Mali
Paczka do Mali

Paczka do Mali

Mali to śródlądowe państwo znajdujące się w Afryce Zachodniej. Językiem urzędowym jest francuski. Większość społeczeństwa zamieszkuje południowe regiony. Zdecydowana większość wyznaje islam.

Z pomocą firmy kurierskiej można nadać przesyłki zagraniczne w ten region. Wystarczy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy, a kurier przyjedzie pod wskazany adres po paczkę. Zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Warto dodać, że paczka do Mali może zostać nadana przez osoby prywatne, jak i przez właścicieli firm. Kod pocztowy
Mali nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie należy przesyłać?
Firmy kurierskie na podstawie obowiązujących przepisów utworzyły listę przedmiotów zabronionych, których nie zgadzają się przewozić. Są to towary niebezpieczne dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska, gdy dojdzie do ich uszkodzenia. Listę znajdziemy na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Mali najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do Mali należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Mali.