Paczka do Majotty


Paczka do Majotty
Paczka do Majotty

Paczka do Majotty

Majotta to niewielka francuska wyspa z dostępem do Oceanu Indyjskiego. Jest zamorskim departamentem Francji, dlatego też francuski pozostał językiem urzędowym. To typowa wyspa pochodzenia wulkanicznego, ze skalistymi wybrzeżami i wieloma mniejszymi wysepkami oraz tropikalną roślinnością. Dominującą religią jest islam, wyznaje go 87% społeczeństwa zamieszkującego ten region. Zamieszkiwana jest przez ponad 200 tys. mieszkańców.

Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Majotty została dostarczona bez większych problemów. Aby skorzystać z tej usługi, należy wypełnić formularz zamówienia online na KurJerzy.pl lub zadzwonić. Kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą zostać nadane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Majotty składa się z pięciu znaków. Przykładem jest 97670 Chiconi.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski na Majottę najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę na Majottę należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka na Majottę.