Paczka do Madery


Paczka do Madery
Paczka do Madery

Paczka do Madery

Z pomocą firmy kurierskiej możemy bezproblemowo sprawić, że paczka do Madery zostanie dostarczona. Należy w formularzy zgłoszeniowym na KurJerzy.pl podać swoje dane, a kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Madera to portugalski archipelag z dostępem do Oceanu Atlantyckiego. Uprawia się tu głównie winorośl, trzcinę cukrową, warzywa i drzewa owocowe. Mieszkańcy zajmują się też rybołówstwem, hodowlą bydła, produkcją wina czy rumu. To co raz bardziej popularny region dla turystycznych wycieczek. Z tego właśnie kraju pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy, Cristiano Ronaldo.

Kod pocztowy
Madera nie posiada kodu pocztowego

Czego nie można przesyłać?
M.in. na stronach firm kurierskich znajduje się lista towarów zabronionych w transporcie, których żaden kurier nie zgodzi się przewieźć standardowym transportem. Powstała w oparciu o obowiązujące przepisy i jest przestrzegana przez działające na rynku firmy. Możemy się z nią zapoznać na ich stronach. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski na Maderę najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka na Maderę.