Paczka do Madagaskaru


Paczka do Madagaskaru
Paczka do Madagaskaru

Paczka do Madagaskaru

Madagaskar to państwo wyspiarskie mające dostęp do Ocean Indyjskiego. Znajduje się na północno-wschodnich wybrzeżach Afryki. Jest krajem typowo rolniczym. Tereny te zamieszkiwane są głównie przez Maglaszy.

Z pomocą w dostarczaniu przesyłek w ten region przychodzą firmy kurierskie. Należy jedynie wypełnić formularz zamówienia na stronie KurJerzy.pl lub skontaktować się z nami, a kurier otrzyma informacje, gdzie ma zgłosić się po paczkę. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne zostaną dostarczone terminowo. Warto podkreślić, że paczka do Madagaskaru może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Madagaskaru składa się z trzech cyfr. Przykładem jest 105 Talatamaty.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Madagaskaru najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Madagaskaru.