Paczka do Lichtensteinu


Paczka do Lichtensteinu
Paczka do Lichtensteinu

Paczka do Lichtensteinu

Lichtenstein to górskie państwo w Europie Zachodniej, znajdujące się pomiędzy Austrią i Szwajcarią. Jego zachodnią granicę stanowi rzeka Ren. Aż 2/3 społeczeństwo to rodowici Lichtensteinczycy. Resztę stanowią obcokrajowcy m.in. ze Szwajcarii, Austrii i Niemiec. Językiem urzędowym jest tu niemiecki. Liechtenstein uważany jest za (jeden z nielicznych na terenie Europy) raj podatkowy. Wszystko ze względu na niskie podatki oraz liberalną politykę. Swoją siedzibę posiada tam około 80 000 firm zagranicznych.

Z pomocą kuriera paczka do Lichtensteinu może zostać nadana bez większych problemów. Należy na stronie KurJerzy.pl zgłosić taką chęć przy pomocy formularza lub telefonicznie. Dzięki temu, kurier będzie wiedział, gdzie ma przyjechać po paczkę. Zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Przesyłki zagraniczne zostaną dostarczona na czas. Z usługi tej mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Istnieje wiele opcji dodatkowych, takich jak ubezpieczenie.

Kod pocztowy
Lichtenstein nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Lichtensteinu najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty
  • Odzież

Aby nadać paczkę do Lichtensteinu należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Lichtensteinu.