Paczka do Kostaryki


Paczka do Kostaryki
Paczka do Kostaryki

Paczka do Kostaryki

Kostaryka to państwo w Ameryce Środkowej znajdujące się nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Na jej terenie znajduje się wiele wulkanów, część z nich jest aktywna. Państwo to niegdyś należało do Hiszpanii (do 1821 roku). 84% społeczeństwa to biali i Metysi. Większość społeczeństwa wyznaje katolicyzm.

Pomoc kurierska w nadaniu paczki w ten region będzie niezbędna. Przesyłki zagraniczne można zamówić na stronie KurJerzy.pl telefonicznie lub wypełniając formularz zamówienia. Kurier przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Na pewno paczka do Kostaryki zostanie dostarczona terminowo. Z usługi tej mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Kostaryki składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 10406 Alajuela.

Czego nie należy przesyłać?
Zgodnie z obowiązującym prawem firmy kurierskie nie zgadzają się na transport niektórych przedmiotów. Są to towary niebezpieczne dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska. Została utworzona specjalna lista, z którą można zapoznać się na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Kostaryki najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do Kostaryki, należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Kostaryki.