Paczka do Kolumbii


Paczka do Kolumbii
Paczka do Kolumbii

Paczka do Kolumbii

Kolumbia (Republika Kolumbii) to państwo w Ameryce Południowej znajdujące się nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Występuje tu duża różnorodność mieszkańców ze względu na mieszaninę rasową hiszpańskich kolonizatorów i afrykańskich niewolników. Około 58% społeczeństwa stanowią Metysi. Językiem urzędowym jest hiszpański jak w większości państw Ameryki południowej, a religią dominującą katolicyzm. Gospodarka opiera się głównie na uprawie kawy oraz wydobywaniu ropy naftowej.

Firmy kurierskie oferują wsparcie przy dostarczaniu paczkę w ten region. Na stronie KurJerzy.pl należy wypełnić formularz pozwalający na złożenie zamówienia lub zrobić to telefonicznie. Kurier przyjedzie pod wskazany adres po przesyłkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Przesyłki zagraniczne zostaną doręczone terminowo. Należy również podkreślić, że usługi skierowane są do osób prywatnych, jak i firm. Bez wychodzenia z domu, każdy może załatwić wszystkie formalności, dzięki którym paczka do Kolumbii zostanie nadana.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Kolumbii składa się z sześciu cyfr. Przykładem jest 134028 Achi.

Czego nie można przesyłać?
W ramach obowiązujących przepisów, firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów zabronionych, których nie zgadzają się transportować. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Kolumbii najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery
  • Odzież

Aby nadać przesyłkę, należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Kolumbii.