Paczka do Kiribati


Paczka do Kiribati
Paczka do Kiribati

Paczka do Kiribati

Kiribati to wyspiarskie państwo na Oceanie Spokojnym. Składa się z 33 wysp koralowych, z czego 21 jest zamkniętych. Gospodarka oparta jest na eksporcie ryb i kopry (wysuszony miąższ kokosów). Bardzo ważna jest również turystyka, która zapewnia 20% PKB. Ciekawostką jest, że na największej wyspie Kiritimati (Wyspie Bożego Narodzenia) znajdziemy takie osady jak Polska, Londyn, czy Paryż. Ponad połowa mieszkańców Kiribati wyznaje katolicyzm, ogólnie wyspę zamieszkuje ponad 100 tys. osób.

Z pomocą firmy kurierskiej możemy nadać paczkę w nawet ten region. Wystarczy wypełnić formularz na KurJerzy.pl lub złożyć zamówienie telefonicznie, a kurier przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Przesyłki zagraniczne zostaną dostarczone terminowo. Wszystko formalności można załatwić bez wychodzenia z domu. Trzeba również podkreślić, że paczka do Kiribati może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
Kiribati nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Kiribati najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Kiribati należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Kiribati.