Paczka do Kenii


Paczka do Kenii
Paczka do Kenii

Paczka do Kenii

Kenia to państwo we wschodniej Afryce mające dostęp do Oceanu Indyjskiego, ze stolicą w Nairobi. Jest to typowy kraj rolniczy, w którym coraz lepiej rozwija się przemysł przetwórczy i usługi. Na znaczenie zyskuje także turystyka. Najliczniejszą grupą etniczną jest lud Bantu stanowiący 65% społeczeństwa. Różnorodność

Z pomocą firmy kurierskiej możemy nadać przesyłki zagraniczne do Kenii. Wystarczy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy. Kurier przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu będziemy mogli załatwić wszelkie formalności. Trzeba podkreślić, że paczka do Kenii może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Kenia nie posiada kodów pocztowych.

Czego nie należy przesyłać?
W paczce nadawanej kurierem nie należy umieszczać produktów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska. Firmy kurierskie działające w ramach obowiązujących przepisów utworzył listę przedmiotów zabronionych w transporcie. Znajduje się ona m.in. na stronach firm kurierskich. Zawiera np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Kenii najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Kenii.